Zengin Olmak İçin Okunan Dualar ve Anlamları

Zenginlik duası nasıl yapılır? Birçoğumuzun heveslerinden bir taneside zenginliktir. Peki Hemen zengin olmak için dua veya fakirikten kurtulup zengin olma duası nedir? Umarız hazırladığımız bu dua ile zengin oldum diyenlerden olursunuz inşaallah. Ayrıca aşağıda verdiğimiz Nihat Hatipoğlu hocamızın zenginlik duası ile ilgili videoyu’da paylaştık.

Zenginlik duası, maddi ve manevi olarak rızkımızın artması ve lütuflara mazhar olmak için, elimizde bulunan olanaklara göre çalışmalı ve dualar etmeliyiz. Yüce Rabbimiz bizleri yaratarak, görevlerimizi yapmamızı istemiştir. Görevlerini gereği gibi yerine getiren müminler, maddi ve manevi ihsanlara mazhar olurlar. Bu sebeple Allah’tan isteyeceğimiz şeyler ne olursa olsun, öncelikle bize düşen görevleri yerine getirmeliyiz.

Rızık veren Allah’tır. Allah dilediğini zengin eder, dilediğini ise yoksulluk ile sınar. Ancak Allah zengin olmak isteyip çokça çalışan ve dua etmeyi de ihmal etmeyen kişilere lütuf kapılarını sonuna kadar açar.

İşte burada paylaşacağımız zenginlik duası inşallah kişinin isteklerine nail olmasını sağlayacak ve bu dünyada da saadet kapılarının açılmasına vesile olacaktır.

Biizni’I-lâh zengin olmak için sabah-akşam şu duayı üçer defa okumalıdır:

TÜRKÇE OKUNUŞU : 
Yâ hamide’l-fiâli ze’l-menni alâ cemî’ı halkıhî bilutfihî.

TÜRKÇE ANLAMI : 
Ey idleri övülmüş, lütfuyla bütün mahlûkatma ihsan edici olan Allah’ım.»

Her gün sabah namazından sonra on yedi (17) defa Yâ Bâsit ismi şerifini zikreden kişiye zenginlik nasip olur.58

Ve yine her yemekten sonra ondört defa Yâ Vehhâb ve on defada Yâ Rezzâk (J&ı*)

ismini zikretmeye devam eden kimsenin feyiz ve bereketi artar.