Uyutulmadan Bir Gün Önce Röntgeni Çekilen Köpeğin Kaderi Bir Anda Böyle Değişti

Squish’in geleceği hiç de parlak değildi. Barınaktakiler ona çok alıştığından ondan vazgeçmek de istemiyordu.

Röntgen sonuçları şaşırttı
Köpek uyutulmadan önce son bir çare röntgen çekimine yollandı. Röntgen sonuçlarında gizli gerçek ortaya çıktı.Veterinerler, köpeğin suratındaki deformasyonunun nedeninin köpek ısırığını oluşturduğu enfeksiyon olduğunu düşünseler de yanılmışlardı. Meğerse köpek kafatası ve çenesine aşırı şiddetli darbeler almış. Yara dokusu çenesinin vücuduyla aynı oranda büyümesini engellemiş ve ağzını açamamasına neden olmuş.


Squish’in acilen operasyona girmesi gerekiyordu. Maalesef operasyon için gerekli ücret karşılanamıyordu.

Squish’in evi oldu Squish’i aynı barınakta stajyerlik yapan veteriner Danielle Boyd evine götürmeye karar verdi. Köpeğin moralinin düzelebileceğini düşündü.Danielle, Squish’i eve götürdüğünde köpeğin modu tamamen değişti. Danielle, insanlar tarafından işkence görmüş bir köpeğin böylesine hayat dolu olmasına ve insanlara hala güvenmesine şaşırdı.

Squish yine o gece Danielle’in kollarında uyuyakaldı. Sabah uyandığında Danielle, köpeğin uyutulmasına razı olmadı.Operasyon başarılı geçti Operasyon başarılı geçti ve Squish yeniden yemek yiyebilmeye başladı. Bir dişi çekildi. Eskisinden çok daha iyi bir hale geldi.

Danielle, Dodo’ya “İlk kez ağzına tenis topunu aldığındaki heyecanını görünce mutluluktan ağladım” dedi.Onları kader buluşturdu Köpek oyun oynamaya ve Danielle’e sarılmaya bayılıyor.Danielle, Squish ile tanışmadan iki gün önce köpeğini kaybetmiş. Böylelikle birbirlerinin yaralarını sarıyorlar.Squish’in hikâyesi mutlu sonla bitti. Dünyadaki bütün canlılar ikinci bir şans hakediyor.Köpeklerin sıcacık bir yuvada sevgi ve ilgi görerek büyümeleri gerektiğine inanıyorsanız paylaşın.