Sabah Namazını Kaçırmamak için 6 Tavsiye

0
572

Sabah Namazını Kaçırmamak için 6 Tavsiye

1-) Emreden Allahu Teâlâ.Bu namazı emredenin Allah olduğunu, bedelinin cennet veya cehennem olduğunu bilelim. Sabah ezanını vakti ha olarak değil davet olarak anlayalım.Namazı önemli bir iş olarak değil en önemli görevimiz olarak görelim. Namazın hakkını verebilmek için Allah’a ço edelim.

2-) Günahlardan uzak dur.Gündüzleri ve akşamları, günah bataklığı olmaktan çıkaralım ki sabaha uyanacak kalbimiz olsun.3-) Günü vakitlere göre yaşaGündüzü gündüz, geceyi de gece olarak değerlendirmeye alışalım. Erken yatıp erken kalkmadıkça akışın tersine zorunda kalmaya devam ederiz.Yatsıdan önce az da olsa uyumayalım ki gece uykusu bölünmesin. Akşam yemeğini uykuyu etkileyecek şekilde yaşa

4-) Namazlıların olduğu yerde yaşa.Namaz derdi olmayan bir çevreden, ezan duyulmayan bir semtten uzak duralım. Güne namazla başlayanlarla beraber olmaya gayret edelim.5-) Abdest ve zikirle uyu.Abdestli ve zikirli bir uyku uyuyalım. Sabah namazına kalkmaya kesin bir karar vererek uyuyalım. Saatlerimizi kur Birbirimizi uyaralım. Eşler birbirine yardımcı olsun. Tek başına uyumamaya gayret edelim.6-) Gevşek olma Gevşek uyumayalım. Uyanır uyanmaz yatağı terk edelim. Abdest alalım. Hemen camiye koşalım.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here