Nar kabuğu, suyun’dan daha fazla değerlidir.. Tarafından Hobbytime – 1 Aralık 2018 435 0

Nar kabuğu, suyun’dan daha fazla değerlidir.Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi Kimya Eğitimi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. İbrahim Uslu Diyorki: Nar Kabuğu, Suyundan Daha Fazla DeğerlidirNar Kabuğunun Türk Halkı Tarafından Hiç Kullanılmadan Çöpe Atıldığına Dikkati Çekiyor Nar Kabuğu Içinde Bulunan Ellagik Asit, Başta Meme Kanseri Olmak Üzere

Hemen Hemen Tüm Kanser Türlerini Hem Önleyici Hem De Iyileştirici Faydalar Sağlamaktadır. Nar Kabuğundaki Flavanoitler, Fenolik Bileşikler Ve Antioksantlar Suyundan Çok Daha Fazla Miktardadır.” Nar Kabuğunun Kötü Huylu Kolesterolü Azalttığı, Beta Hücrelerini Artırarak Diyabetli Hastalara, Kalp Ve Damar Hastalarına Suyuna Göre Çok Daha

Önemli Faydalar Sağlar. Çalışmalar Meme, Yemek Borusu, Cilt, Bağırsak, Prostat Ve Pankreas Kanserlerinde Anti-Kanser Özelliğini Göstermiştir.Sıkılan Narın Kabukları Asla Atılmamalı,Kurutulmalı Ve Bitki Çayı Olarak Tüketilmeli…Nasıl Mı ?

Gölgede Veya 40-50 Dereceyi Geçmeyecek Ortamlarda Kurutarak, Ufaladığımız Nar Kabuklarını Serin Bir Yerde Saklayalım. Daha Sonra 100 Gram Kaynamış Suya, 2 Gram Nar Kabuğu Atarak, Yaklaşık 10 Dakika Kaynatıp Suyunu Hemen Her Gün Çay Olarak Tüketelim. Böylece Başta Kanser, Kalp Ve Şeker Hastalıkları Olmak Üzere Pek Çok Hastalıktan Kendimizi Korumuş Olacağız.

Şifalar Olsun .İçindeki zarlarıyla beraber yendiğinde mide ülserini iyileştirmektedir. Yine son günlerde pek çok firmanın satışa sunduğu nar çekirdeği yağı, çok değerli punicic asit içermektedir. Özellikle cildimizde kırışıklıkları ve yaşlanmayı gidermekte, saçlarımızda canlılık ve saç çıkarıcı etkileri sebebiyle ilaç endüstrisi tarafından önemli miktarda kullanılmaktadır.”

İçindeki zarlarıyla beraber yendiğinde mide ülserini iyileştirmektedir. Yine son günlerde pek çok firmanın satışa sunduğu nar çekirdeği yağı, çok değerli punicic asit içermektedir. Özellikle cildimizde kırışıklıkları ve yaşlanmayı gidermekte, saçlarımızda canlılık ve saç çıkarıcı etkileri sebebiyle ilaç endüstrisi tarafından önemli miktarda kullanılmaktadır.”

Hamilelikte kabızlığı önler Amerikan Hamilelik Derneği, hamile kadınların günde 25-30 gr lif tüketmelerini önerir. Nar, lif açısından zengin meyveler arasında yer alır. Yarım su bardağı nar tanesinde 5 gr lif bulunur. Lifli yiyeceklerle beslenmek sindirimi rahatlatır, hemen hemen her hamile kadında görülen kabızlığı önler.

Anne karnındaki bebeğin beynini korurFareler üzerinde yapılan bir çalışmada, nar suyunun rahim içindeki yavrunun beynini koruduğu saptanmıştır. Yapılan bu çalışmada, nar suyunun oksijen yetersizliğinde bile beyin dokusunun zarar görmesini engellediği belirlenmiştir. Aynı faydayı insanlarda gösterip göstermediği ise henüz bilinmiyor.