Kulaklık Kullananları Bekleyen

Kulaklık Kullananları Bekleyen Büyük Teh-li-ke..Teknoloji çağında yaşıyoruz ve neredeyse herkesin bir akıllı telefonu var. Akıllı telefonlarımızdan her an her saniye müzik dinleyebiliyoruz. Yolculuk esnasında, evde, uyumadan önce kulaklıklarımızı takıp müzik
dinlemeye alıştık. Ancak kulaklık kullananlar için büyük tehlike var.Bilgisayar ve telefonların vazgeçilmez aksesuarı olduğundan dolayı kulaklık fiyatlarında da satışlarında da patlama var. Herkes kaliteli ve iyi müzikler dinlemek için kulaklık alıyor ve bu kulaklıklarda sınır yok. Kimisinin kabloları altın alaşımı bile olabiliyor. 1000 lirayı geçen hatta bir araba parası olan kulaklıklar bile var. Kulaklık kullanıyoruz ancak tehlikelerini bilmiyoruz.

Akarlar Genellikle hayvanlarda bulunan akar adı verilen canlılar vardır. İnsanlar için zararlı olmasının yanı sıra alerjiklerdir de. Aynı zamanda bulaşma özellikleri de bulunuyor. Farklı bir insanla kulaklık paylaşımı yaptığınızda akarlar size ya da karşınızdakine bulaşabiliyor.

Hamam Böceği Yumurtaları Kulaklılar hamam böceklerinin yumurtaları için çok elverişli ortamlardır. Küçük boşluklar arasına yayılarak oradan çoğalma olasılıkları vardır. Siz kulaklık taktığınızda ise bir hamam böceği yumurtasının hatta belki de çok küçük bir yavrusunun kulağınıza hatta daha derinlere inmesini sağlayabilirsiniz. Ki bu durum normalinden çok daha tehlikelidir.

Mantar Kulak mantarı denilen olay her insanda farklı özellik gösterir. Kimisi için etki etmez ama başkaları için zararlı olabilir. Kulaklık paylaşımı sırasında hem mantarı hem de bakterileri paylaşıyorsunuz. Bu da kulak yolu ile hastalanıp yatağa düşmenizi sağlıyor.