Köyün Eşkiyası

0
347

Köyün Eşkiyası Karısı, kocasının uzun zamandır genç ve çıtır sekreteriyle ilişkisi olduğundan şüphe ediyormuş.onu suç üstü yakalamak için bir gün ansızın ofisine gitmiş.

kocasının odasını pat diye açıp içeri girmiş ki, çıtır sekreter, kocasının kucağında..adam hiç tereddüt etmeden konuşmuş..“yazmaya devam et kızım.. ve sonuç olarak baylar..
içinde bulunduğumuz maddi sıkıntının farkında olmakla beraber,bu koca ofisi tek sandalye ile yönetemeyeceğimi bildirmek zorundayım..”

DİĞER FIKRA BALIK Hoca yolculuk sırasında mola verip bir hana girer.Bu sırada hana bir başka yolcu daha girer ve ikisi birden hancıdan yiyecek birşeyler isterler.Fakat hancı yiyecek olarak sadece bir balık olduğunu söyler ve bunu paylaşmalarını önerir.Bunun üzerine Hoca:

-Ben balığın sadece başını yiyeceğim der.Hancı bunun nedenini sorar.Hoca da:-Balık başı zekayı artırır.Balık başı yiyen insan akıllı olur der.Bunun üzerine diğer yolcu hemen atılır ve Hoca’ya :

-Balık başını niye sen yiyeceksin? Ben yemek istiyorum der.Hocada itiraz etmez.Balığın koca gövdesini Hoca yer ve bir güzel karnını doyurur.Diğer yolcu ise sadece balığın başını yer ve Hoca’ya seslenir:

-Sen koca gövdeyi yedin karnını doyurdun.Ben sadece kafayı yedim aç kaldım der.Hoca da bunun üzerine şöyleder:-Bak nasıl akıllandın!

Paylaş
Önceki İçerikİyas Bin Muaviye Hayatı
Sonraki İçerikPencere Kenarı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here