Kahve İçenlerin Muhtemelen Öğrenmek İsteyeceği Şeyler

0
523

Her sabah kahve içiyorsanız, dünyanın dört bir yanındaki milyarlarca kahve hayranından birisiniz. Her gün 2,25 milyardan fazla kahve fincanı tüketiliyor ve bu da ne kadar popüler olduğunu kanıtlıyor. Bu kafeinli içecek hakkında çok şey biliyor musunuz?

1.Güçlü kahve diye bir şey yoktur.Ortaya çıktıkça, güçlü kahve diye bir şey yoktur . Kahvenin gücünü değerlendirmek imkansız. Kahve birçok farklı parametre ile değerlendirilmektedir.

2Kahve için doğru zaman Yenilenmiş hissetmek için kahve içiyorsanız, doğru zamanı seçmeniz gerekir. Zamanı vücuttaki kortizol seviyesine göre belirleyebilirsiniz. Çoğu insan 8:00 ile 09:00 arasında yüksek bir kortizol seviyesine sahiptir, bir sonraki zirve 12 AM ile 1 PM arasındadır; ve sonuncusu saat 17:30 – 18:30. Yorgunluğa başladıktan sonra kahve içmek daha iyidir. Son zirveden sonra, o gece uyuyabilmek için tekrar kahve içmek tavsiye edilmez.

3.İlaçlarla etkileşim Alman bilim adamları, kafein ve analjezik arasındaki etkileşimin etkilerini artırdığını keşfetti .

4.Etkinin süresi Saat 9:00 da bir fincan kahve içiyorsanız, sisteminizde sadece 100 mg kahve kalacak. Ancak, öğleden sonra 3: 00’dan sonra içerseniz, geceye kadar yenilenmenize yardımcı olabilir.

5. Çekilmiş kahve 15 dakika boyunca yaşar.Taze kahve çekirdeklerini öğütürseniz, onu yalnız bırakmayın, aksine 15 dakika içinde içmeyi deneyin. Bu süreden sonra, lezzetini, tadı değişimlerini kaybeder ve bu kez farklı kahve türlerinden ayırt edemezsiniz.

6.Kahve nasıl üretilir?2 lb kahve üretmek için 2 ağaç hasat etmelisiniz. Bir kahve ağacı hasat edebilmek için yaklaşık 3 yıl yetişir.

7.Paketteki valf Vanayı iterek, kahvenin tadını kontrol edebilir ve eski bir ürünü taze bir ürünle söyleyebilir, ancak ana işlevi değildir. Vana olması gerçeği öğütme ve kavurma işleminden sonra kahvenin paketlendiği anlamına gelir. Bir pound kahve, kızartıldıktan sonra çok fazla karbondioksit verir, bu nedenle paketin üzerinde herhangi bir valf yoksa patlayabilir.

8.Kahve, spor yapma sonuçlarını etkiler.Kafein vücuttaki adrenalin seviyelerini arttırır ve yağ asidini adipoz dokudan arındırır , bu da antrenmandan veya egzersiz yapmadan önce kahve içenlerde en iyi sonuçlara yol açar

9.Kahve yenirdi.Kahve meyveden üretildiğinden, başlangıçta içecek olarak kullanılmamasına şaşmamak gerek. Afrika halkı, bir çeşit macun yapmak için hayvan yağını öğütülmüş kahve meyveleriyle karıştırdı. Enerjiyi elde etmek için bir top yapıp yemek yerlerdi.

10.Kahve yapmaBirçok insan tadın daha güçlü ve daha koyu renk olduğunu düşünür, kahvede daha fazla kafein vardır. Ancak kahve kavurması içindeki kafein miktarını etkilemez , seviyeler aynı kalır. Kavurma sırasında, nem, bakladan buharlaşarak daha büyük görünmelerini sağlar.

Bonus: Çok fazla kahve içmek kilo almanıza neden olur.Kahve, şeker ve şekerlemelerin daha fazla canlanmasını sağlayan kortizol hormonunu zorlar. Ayrıca, kafein bizim uyku döngüsü bozar, bu nedenle ertesi gün daha az enerjik ve daha hissedebilirsiniz cazip farklı davranır yemeye.Kahve hakkındaki bu gerçeklerden hangisi sizi en çok şaşırttı? Aşağıdaki yorum bölümünde bizi anlatın!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here