İsviçrenin Dağlarında Kaybolan Dağcıya Yolu Gösteren Kedi Görenleri Hayrete Düşürdü

0
534

Dağda kaybolmuş bir dağcı haberi gördüğünüzde, muhtemelen oraya arama kurtarma ekipleri ve helikopterler geldiğini görürsünüz. Hatta dağcı İsviçre’de kaybolmuşsa Bernese cinsi bir dağ köpeği bile görebilirsiniz.

Macar dağcı birkaç yıl önce İsviçre’nin Gimmelwald isimli kasabasının yakınındaki dağda kaybolduğunda, yolunu bulabilmek için bir kediden yardım aldı.

Dağcının hikâyesi sosyal paylaşım sitesi Reddit’te yoğun ilgi gördü. Kedi adamı tam olarak kurtarmış diyebilir miyiz bilmiyorum ancak adam ve kedinin beraber yürüyüş yapmadıkları aşikâr.

Haberi okuyunca aklıma hemen sadece Amerika’da yaşayan hayvanlar geldi. Kedinin kaybolan adamı farkedip ona yolu gösterdiğini düşünüyor insan.

Reddit’teki ‘sc4s2cg’ takma adlı kullanıcı, “Gimmelwald küçük ve şirin bir kasaba. Yakınındaki bir dağda kayboldum. Dağcılık sezonunun sonuydu. Lauterbrunnen’e geldiğimde dağa tırmanmam için gerekli ekipmanlarım bozuldu” dedi.

“Otelime nasıl gideceğimi kestirmek için çantamdaki haritayı çıkardım. Haritaya baktığımda tek gidiş yolunun da kapalı olduğunu gördüm. Bu sırada o sevimli kedi ile tanıştım.”

“Beni görür görmez rehberlik etmeye başladı. Yabancı olmama rağmen çok dost canlısı davrandı. Muhtemelen buraya gelen dağcı turistler sayesinde evcilleşmiş.”

“Gördüğüm tek kedi oydu. Muhtemelen dağda gezinmiyordu. Otelimin olduğu kasabada yaşıyordu (Gimmelwald).”

“Yürüyordu ve takip edip etmediğini görmek için sürekli arkasına bakıyordu. Kasabaya giden başka bir yolu bana göstererek sağ salim otele ulaşmamı sağladı.”

Muhteşem ikilinin sıradışı yolculuklarını aşağıdan izleyebilirsiniz:

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here