Her zaman arı poleni (Her zaman arı poleni)

0
303

Her zaman arı poleni (Her zaman arı poleni)

Arı poleni, ebedi gençliği kazanmanın bir yolu olarak “Tanrıların ambrosileri” olarak kabul edilir. Muhtemelen polenyaklaşık 150 milyon yıl önce, arılar ve çiçekler aynı anda geliştiğinden, dünyadaki en eski gıda olarak adlandırılabilir.

Polen genellikle mucizevi yiyecek ya da doğa mucizesi olarak adlandırılır. Ve gerçekten öyle. Çok miktarda besin içerir. Ve eğer bal ana karbonhidrat kaynağı ise, polen proteindir. Polen toplarlar, arılar çiçekten çiçeğe uçarlar, arka bacaklarında bulunan özel torbalarda toplarlar.

Arılar poleni küçük toplara yuvarlar ve kovandaki sekizgen hücrelerde saklarlar. Hücre zarları ve polenler, arılar için bir protein kaynağıdır. Karbonhidratlar ve şekerler de mevcuttur. “Kişi çok büyükleri kucaklayamaz” diyoruz, ancak Doğa bunu polen yaratarak yaptı. Bu bitkilerin üreme organıdır. Doğa rezervlerini ve kaynaklarını polende toplamaktadır. Polen tüm canlı bitkilerde erkek üreme hücresidir. Polen, hücre çekirdeğinde – DNA ve RNA’da hayati bir sır içeren kat

geçirgen olmayan bir zardan oluşur. DNA tüm canlılar için gelişim programını belirler. Ek olarak, DNA ve RNA molekülleri tüm canlı hücrelerin fonksiyonlarını belirler. Biyomedikal bir araştırma,

DNA’nın (deoksiribonükleik asit), iyi işleyen bir bağışıklık sistemini koruyarak bir insanın üretkenlik süresinin ve genel yaşam beklentisinin arttırılmasından sorumlu olabileceği sonucuna varmıştır. Bu, vücudun kanser ve diğer hastalıklarla savaşmasını sağlar.

Arı poleninde bulunan DNA ve RNA bu ihtiyaçları sağlar. DNA tüm canlılar için gelişim programını belirler. Ek olarak, DNA ve RNA molekülleri tüm canlı hücrelerin fonksiyonlarını belirler. Biyomedikal bir araştırma, DNA’nın (deoksiribonükleik asit), iyi işleyen bir bağışıklık sistemini koruyarak bir insanın üretkenlik süresinin ve genel yaşam beklentisinin arttırılmasından sorumlu olabileceği sonucuna varmıştır.

Bu, vücudun kanser ve diğer hastalıklarla savaşmasını sağlar. Arı poleninde bulunan DNA ve RNA bu ihtiyaçları sağlar. DNA tüm canlılar için gelişim programını belirler. Ek olarak, DNA ve RNA molekülleri tüm canlı hücrelerin fonksiyonlarını belirler. Biyomedikal bir araştırma, DNA’nın (deoksiribonükleik asit), iyi işleyen bir bağışıklık sistemini koruyarak bir insanın üretkenlik süresinin ve genel yaşam beklentisinin arttırılmasından sorumlu olabileceği sonucuna varmıştır. Bu, vücudun kanser ve diğer hastalıklarla savaşmasını sağlar. Arı poleninde bulunan DNA ve RNA bu ihtiyaçları sağlar.

DNA (deoksiribonükleik asit), iyi işleyen bir bağışıklık sistemini koruyarak, bir insanın genel yaşam ömrünün üretkenlik süresinin arttırılmasından sorumlu olabilir. Bu, vücudun kanser ve diğer hastalıklarla savaşmasını sağlar. Arı poleninde bulunan DNA ve RNA bu ihtiyaçları sağlar. DNA (deoksiribonükleik asit), iyi işleyen bir bağışıklık sistemini koruyarak, bir insanın genel yaşam ömrünün üretkenlik süresinin arttırılmasından sorumlu olabilir. Bu, vücudun kanser ve diğer hastalıklarla savaşmasını sağlar. Arı poleninde bulunan DNA ve RNA bu ihtiyaçları sağlar. Arılar için bu besindir, onlara hayat verir. Polen, düşük enerji rezervine sahip insanlar için gereklidir, onlara güç ve enerji verir. Polen vücuda enerji sağlayan müthiş bir beslenme ürünüdür.

Vejeteryanların mükemmel bir protein kaynağı olduğu için polen almaları gerekir. Çok miktarda mineral ve vitamin içerir. Başka hiçbir besin takviyesi besin değeri polenle karşılaştırılamaz. C. Robson tarafından icat edilen yeni patentli polen toplama yöntemleri sayesinde , polenler artık kolonileri yok etmeden doğrudan kovandan toplanabilir. Kovanın dibinde, tüm polenlerin toplandığı bir kendi kendine doldurma kutusu, polenin tüm harika, faydalı özelliklerini korumanıza izin verir.

Bu buluştan bu yana, dünyadaki araştırma laboratuvarları arı polenlerinin besinsel faydalarını araştırmaktadır. Bir arı nektar topladığında, ayrıca polenleri toplar ve küçük bir nektarla karıştırır, böylece kovana kullanılan özel bir form olan toplara daha kolay yerleştirilebilir. Nektar, polene besin ve enzimler ekler. Her arı, her defasında, sepetlerinde her biri ortalama 10 mg ağırlığında iki polen taşımaktadır. Arizona’daki arı kovanlarında,

Sonoran çölünde, neredeyse bütün yıl arılar tarafından polenler toplanır ve arıların verimi burada daha yüksektir. Arizona güneşli bir devlettir, arılar çok sayıda çiçek türünden polen toplarlar ve Arizona’daki bitkiler arıcılık için mükemmeldir. C. Robson’un kitabında “Arizona’daki Sonoran Çölü’nün şifalı ve faydalı bitkileri”, 1000’den fazla bitkiden bahsedilmiştir. Yaylalar çok kuraktır, yani polenler burada yüksek konsantrasyondadır. Buna ek olarak, Forever Living Products arı kovanları bu alanlarda bulunur.Tarım arazisi yoktur ve bu nedenle gübreler ve böcek ilaçları yoktur. Arılar, böyle bir iklimde hayatta kalabilmek için çok canlı olması gereken çiçeklerden polen toplar.

Polen, bu güçlü renklerin üreme özelliklerini yoğunlaştırır. Örneğin, Mesquite bitkisinden toplanan polen en yüksek protein içeriğine sahiptir, Sonoran çölünde geniş bir alanı kaplayan jojoba bitkisinin poleni,% 34 protein ve amino asit içerir. Bu, arı poleninde bilinen en yüksek protein içeriği göstergelerinden biridir. Sonoran yayla çölünde toplanan polenler beta karoten içeriği yüksektirve silikon. Çok miktarda besleyici ürün ve enerjiyi kendi içinde yoğunlaştıran bu tür polenler arılar tarafından orijinal halleriyle korunurlar. Bu, istisnasız herkesin alması gereken bir ürün. Arizona poleni piyasadaki en iyi polendir . ait ürünler için Forever Living Products sadece temiz bir alanda toplanan verilen polen

çok güçlü bir biyolojik uyarıcıdır. ” Yaşlı insanlarla yapılan çalışmalarda arı poleninin “ahlaki, manevi ve fiziksel sağlığı iyileştirmeye yardımcı olduğunu” buldu. Polenin kompozisyonunu analiz eden İngiliz ve Fransız bilim adamları, içinde vitaminler, mineraller, enzimler, proteinler ve amino asitlerin yanı sıra lesitin gibi birçok madde de dahil olmak üzere 96 element buldu.

Dr. Vivino ve Dr. Palmer tarafından Minnesota Üniversitesi’nde yapılan arı poleni çalışması, bulunan her bir elementin miktarının küçük olmasına rağmen polenin “yüksek besin değeri” olduğunu gösterdi; Bu, bir çay kaşığı polen doldurmak için 2 milyon “tahıl” poleninin alınması gerektiği ile açıklanmaktadır. Beslenme uzmanı Herry McCarthy, “Arı poleni yaşlılık ile savaşmak için süper gıda olarak kabul edilebilir” diyor.

Avusturya’nın Carlsbad kentindeki dünyaca ünlü sağlık merkezinden Dr. Arnold Lorand tarafından yazılan Akılcı Bir Diyetle Sağlığa ve Uzun Ömürlü Olma kitabı, polenin beynin ve kan hücrelerinin normal çalışması için gerekli olan harika elementin – lesitin – önemli bir miktarını içerdiğini söylüyor. Diğer çalışmalar, polenin bilinen tüm suda çözünür vitaminleri – özellikle B ve C vitaminlerini, 22 amino asidi, 27 minerali ve eser elementleri (kalsiyum, magnezyum, çinko, bakır ve demir dahil), diğer elementleri ve çeşitli enzimleri içerdiğini doğrulamıştır.

Arı poleni geleneksel protein kaynaklarından daha fazla protein içerir – aynı ağırlık oranında alınan et, yumurta veya peynir. Bal arısı polenlerinde inositol, B12 vitamini (siyanokobalamin), D vitamini, biotin, tiamin, riboflavin, nikotinik asit, folik asit, B6 vitamini veya piridoksin, C vitamini ve pantotenik asit gibi çok çeşitli vitaminler tanımlanmıştır . Harvard Tıp Fakültesi’nde patoloji profesörü olan Dr. Kilman McCulley, ateroskleroz (vasküler ve kalp hastalığı) üzerindeki gerçek hasarın (yaralanma) bazı durumlarda piridoksin (B6 vitamini) eksikliğinden kaynaklandığını savunuyor. Bu yüzden, yüksek oranda B6 vitamini içeren daha fazla yiyecek yemeliyiz.

B6 vitamini (miteonin) içeriğinin en zengin göstergesine sahip ürünler arasında, muz, havuç, soğan ve arı poleni belirtilmelidir; bunun göstergesi bir kez daha polenin benzersiz özelliklerini kanıtlayan 400 ila 1’dir.

Polen hapı üretimi Tabletlerin üretiminde, çeşitli çöl bitkilerinden toplanan tüm polenler birarada karıştırılır. Sonra, polenin tüm besin değerini ve tazeliğini korumak için “soğuk presleme” yöntemi ile çok küçük parçacıklara öğütülür. Sonra hemen tabletler şişelerde paketlenir ve değerli nitelikleri korumak için folyo ile kapatılır.

Dozaj özellikleri Dozaj her zaman kişisel hoşgörü meselesidir. Çok fazla almayın. Günde üç defa birer öğünüzü yemeklerle birlikte almaya başlayabilir ve dozu günde 6-8 tablete çıkarabilirsiniz.

Herhangi bir yeni ürün almaya başlayarak vücudun tepkisini dikkatlice izlemeniz gerektiği unutulmamalıdır. Literatürde polenin alerjiye neden olabileceğine dair kanıtlar vardır, gastrit gibi gastrointestinal sistem hastalıkları olan kişilerin polen alımlarını dikkatlice seçmeleri gerekir.

Normal doz, yiyeceğin daha iyi emilmesini sağlamak için öğünlerle birlikte günde üç tablettir. Mutluluğunuza göre ve duruma bağlı olarak, sekiz ila on tablet alabilir ve ertesi gün, kendinizi iki veya dört ile sınırlandırabilirsiniz.

Malzemeler: Arı poleni, Bal, Arı Sütü (her tablet 500 mg Arı Poleni içerir, enerji değeri 2 kaloridir). Ambalaj hacmi: 100 tablet. Amaç: Sabahları kahvaltı sırasında alınan günde bir tablet (12 yaş altı çocuklar için). Yetişkinler için günde üç tablet. Yemekli resepsiyon. 1/4 tablet alarak vücudun alerjik reaksiyonunu kontrol etmelisiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here