Drift” Yaptığı Gerekçesiyle Aracının Ederi Kadar C eza Yazıldı

0
595

Drift” Yaptığı Gerekçesiyle Aracının Ederi Kadar Ceza Yazıldı
Trafikte yapılan hiç bir hata artık görmezden gelinmeyecek. Hatalı olduğu ispatlanan her sürücüye ceza verilmeye devam ediliyor. Trafikte yaşanan sorunlara çözüm amaçlı uygulanan trafik cezaları bir çok sürücüye zor anlar yaşatıyor. Bunlardan en sonuncusu ise, trafikte hem ehliyetsiz, hem alkollü hemde drift yapan sürücüye aracın ederi kadar ceza yazıldı.
Çanakkale’nin Gelibolu ilçesinde “drift” yaptığı, sürücü belgesiz ve alkollü araç kullandığı tespit edilen sürücüye 8 bin lira ceza uygulandı
Çanakkale’nin Gelibolu ilçesinde “drift” yaptığı, sürücü belgesiz ve alkollü araç kullandığı tespit edilen sürücüye, aracının piyasadaki satış bedeline yakın 8 bin lira cezakesildi.

Gelibolu Emniyet Müdürlüğü ekipleri, ilçe genelinde yasal olmayan modifiyeli araçlara yönelik uygulama yaptı.

Bu kapsamda, yüksek sesle müzik dinlenilmesi, abartılı egzoz ve alkol kontrolleri de gerçekleştirildi. Sanayi sitesi civarındaki uygulamada bir sürücü polis ekiplerinin “dur” ihtarına uymayarak kaçmaya başladı.

Uzun süren kovalamacanın ardından sürücü E.E, Karayolları 13. Şube Şefliği önünde durduruldu.

Sürücüye, “alkollü ve sürücü belgesiz araç kullanmak, drift yapmak” suçlarından, otomobilinin yaklaşık piyasa değeri kadar olan 8 bin 30 lira ceza kesildi, trafik güvenliğini kasten tehlikeye sokmak suçundan da adli işlem başlatıldı.

AA.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here