Allah Dostunun Sadık Rüyası

0
580

Allah Dostunun Rüyası

Allah dostlarından biri bir rüya görür. Gördüğü rüyada: “Bu gece uyanıp, sabah olduğunda karşına ilk çıkan şeyi düşünmeden ye, ikinci olarak çıkan şeyi sakla, üçüncü çıkan senden ne isterse yerine getir, dördüncü çıkanı sakın ola kırma, beşinciden ise hemen kaç” denilmiştir.

Allah dostlarının rüyası sadıktır. Bu sebeple rüyasında gördüklerini yapmaya karar verir. Dışarı çıkar. Gördüğü ilk şey koca bir dağdır. İlk başta şaşırsada. Bana verilen emir budur der. Dağı yemek için ilerler. İlerledikçe dağ küçülür. Dağın yanına vardığında artık küçücük bir lokma olmuştur. Hemen onu yer.

Biraz daha ilerleyince bir leğen görür. Buna da bir anlam veremez ama, saklamak için hemen kuma gömer. Leğen o gömdükçe toprağın üstüne çıkar. Bunu bir kaç kere tekrarladıktan sonra ben emri gerçekleştirdim deyip ilerler.

Bir süre sonra karşısına bir güvercin çıktı. Şahinin kovaladığını görünce, rüyasından dolayı hemen güvercini alıp koynuna sakladı. “Çok şükür bir emri daha yerine getirdim.” dedi kendi kendine..

Daha sonra şahin gelip kendisine, “o benim kısmetim. Sense saklayarak engel oluyorsun. Onu bana ver.” der. Allah dostu bu işe şaşıp kalır. Güvercini koruması gerektiği için bıçağı çıkartır. Kendinden bir parça kesip şahine verir. Şahin de gider.

Biraz daha ilerleyince bir leş görür. Hemen oradan kaçar. Gece olunca Rabbine ” Allahım tüm isteklerini eksiksiz yerine getirdim. Bu işlerin manası nedir lütfen bana bildir” der.

Bu kezde rüyasında kendisine

“İlk yediğin insanın öfkesidir. İlk başta koca bir dağ gibi görünse de sabrettikçe küçülür. İkinci karşına çıkan senin güzel amelindir. Ne kadar saklamak istesen de yine gün yüzüne çıkar. Üçüncüsü senin emanetindir. Ona sakın hıyanetlik etme. Dördüncüsü bir kimse senden bir dilekte bulunursa, onu geri çevirme. Sana gerekli olan bir şey olsa da. Beşincisi ise gıybettir. Gıybetten ve gıybet edilen ortamdan kaç.” denir.

Paylaş
Önceki İçerikÇok Derdin Mi Var Oku
Sonraki İçerikEmanet Verilen Fare

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here