Annesinin Me zarın dan Çıkanı Görünce

Ankara’da bir kişi, dua etmek için gittiği annesinin m-zar-ında, köpekler tarafından bir kısmı çıkartılan 5 aylık bir bebek buldu. Korkudan ne yapacağını şaşıran kadın, çevredeki kadınların yardımıyla bebeği tekrar toprağa gömerek, jandarmaya haber verdi.

ANNESİNİN ME-ZARINA GİDEN KADIN TOPRAKTAN BEBEK CE-NA-ZE-Sİ ÇIKTIĞINI GÖRDÜ

Olay, Ankara’nın Yenimahalle ilçesindeki Yakacık Me-zarlığı’nda 7 Kasım Çarşamba günü meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, 2006 yılında ha-ya-tını kay-be-den annesi Amine A.’nın me-zar-ına giderek dua etmek isteyen Ayşe K., annesinin me-zarı başında bir köpek gördü. Köpeğin uzaklaşmasını bekleyen kadın, bir türlü gitmeyen köpeğin annesinin me-zarını kaz-dığ-ını ve ağzında bez parçasının olduğunu gördü. Bunun üzerine hızla me-za-ra giden Ayşe K., kimliği henüz tespit edilemeyen ve 5 aylık olduğu değerlendirilen bir bebeğin, doğumdan sonraki göbek bağındaki klemp ile birlikte annesinin me-za-rı-na üstün körü gö-mül-dü-ğü-nü gördü. O an şok geçiren Ayşe K., köpekler tarafından bir kısmı çıkartılan bebeğin diğer kısmını da topraktan çıkarttı. Ne yapacağını şaşıran kadın, çevredeki arkadaşlarından yardım istedi.

5 AYLIK BEBEĞİN CA-NS-IZ BE-DE-Nİ ADLİ TIP KURUMUNA KALDIRILDI

Hızla Ayşe K.’nın yanına gelen kadınlar da gördükleri manzara karşısında şok geçirdi. Ayşe K. bulduğu bir kazmayla arkadaşlarının da yardımıyla toprağı kazarak bebeği tekrar top-rağa göm-dü. Bunun üzerine kendini kötü hisseden Ayşe K. durumu jandarma ve sağlık ekiplerine bildirdi. Hızla olay yerine intikal eden sağlık ekipleri, 5 aylık bebeğin ha-yatı-nı kay-bet-tiğini tespit etti. Ekipler, jandarma bölgesinde kalan me-zarlı-kta çevre güvenliği alarak durumu olay yeri inceleme ekipleriyle birlikte savcıya bildirdi. İnceleme ekipleri olayla ilgili tüm delilleri muhafaza altına alırken, kimliği tespit edilemeyen 5 aylık bebeğin ca-nsı-z be-de-ni, savcının incelemelerinin ardından Adli Tıp Kurumuna kaldırıldı. Jandarma ekipleri, bebeği tekrar toprağa gö-men kadınların ifadesine başvurdu.

Öte yandan yetkililerden alınan bilgiye göre, olayın aydınlatılması için tüm ekiplerin seferber olduğu öğrenildi.